7 lutego zostaną ogłoszone pierwsze konkursy z Programu FENG 2021-2027

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało Szczegółowy Opis Priorytetów (SZOP) Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Budżet FENG wynosi 7,9 mld euro, co czyni go największym krajowym programem wspierania innowacyjności w Unii Europejskiej.
SZOP określa instrumenty oraz typy projektów, które mogą zostać dofinansowane z budżetu Programu. Zawiera informacje na temat wnioskodawców uprawnionych do składania wniosków. Informuje również o poziomie dofinansowania, warunkach uzyskania wsparcia, a także wymaganych wskaźnikach.

Ponadto dokument zawiera informacje o Instytucjach Pośredniczących – czyli o instytucjach, które będą organizowały nabory w poszczególnych działaniach FENG.

FENG stanowi kontynuację Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorców w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zapoznaj się ze Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Szczegółowe informacje o programie FENG można znaleźć na stronie: https://www.poir.gov.pl/strony/o-programie/fe-dla-nowoczesnej-gospodarki/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *